Düşünme Becerileri

Farklı düşünme becerilerine sahip bireyleri yetiştirmede eğitim programları oldukça önemlidir. Modern eğitim; daha önceleri okul öncesi dönemden başlarken günümüzde 3-4 yaşından başlayarak çocuğun fikirlerini merak etme, gözlem, buluş, farklı düşünceler üretme yeteneklerini geliştirme amacını taşır. Geleneksel eğitim sistemi ise çocukta aslında gelişmeye çok açık olan yaratıcılığı engellemektedir.


Her çocuk özeldir ve geliştirilmeyi bekleyen bir yetenektir. Zeka ve yetenekler dikkate alınmadan her bireye aynı eğitim verilmesi karşısında gelişimi engellenen çocuklar, mantıklı ve yaratıcı düşünme becerilerine sahip olamamakta, rasyonel düşünme ve farklı fikir üretme noktasında sıkıntı çekmektedirler. Maalesef çocuklarımız okulda yeteneklerine ve zeka türüne/seviyesine göre eğitim alamamakta, potansiyelleri doğrultusunda gelişememektedir.


Bu eksiklikleri giderme konusunda, eğitim alanında uzun yılların verdiği tecrübe ve düşünme becerilerine sahip olan bireyler yetiştirme konusunda uzman olan ekibimizle, ülkemiz geleceğinde söz sahibi olacak, bağımsız ve rasyonel düşünme becerilerine sahip, başarılı gençler yetiştirme arzusuyla çalışmaktayız.

 

Eğitim alanında nitelikli içeriğin çocukların dikkatini ve beğenisini çeken tasarımla sunulmasını önemseyen ve öğrencinin başarısını esas alan bir anlayışla faaliyet göstermekteyiz. Ekimizde alanında uzman eğitimcilerin, pedagog ve psikologların yanında TEVİTÖL mezunu üstün zekalı eğitimcilerimiz de yer almaktadır. Çocuk ve gençlerin psikolojik ve pedagojik gelişimlerine uygun, okul derslerine yardımcı, zihin gelişimine destek olan kitap ve setlerimiz ayrıca genel yetenek gelişimine de katkıda bulunmaktadır.    

 

Türkiye'de bilinen ve yaygın birçok özel eğitim kurumunda kullanılan farklı konseptlerde düşünme becerileri ve akıl oyunları setlerimiz ile eğitime katkı vermekte, yine aynı şekilde eğitimde kalitenin artırılması amacıyla danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

 

Çocuklarımız için özveriyle hazırladığımız yayınların ülkemizin aydınlık geleceğini sağlam temeller üzerine inşa  etme adına önemli bir katkı olduğuna inanmaktayız.

 

Saygılarımızla.